ĪRES TIRGUS PIRMS un PĒC COVID-19

Īres tirgus pāris nedēļu laikā ir krasi mainījies.

Ja vēl marta sākumā mēs varējām runāt par vairāku gadu garumā ieilgušo problēmu, kad īres tirgus pieprasījums krietni pārsniedz piedāvājumu. Mēs varējām runāt par trīs tipiskākajām īrnieku grupām, kam pietrūka mājokļi , proti – studentiem, darbiniekiem no ārvalstīm un vietējiem iedzīvotājiem, kuri migrē starp reģioniem darba vai ģimenes apstākļu dēļ. Mēs varējām runāt par izīrētāja pārākumu, nosakot īres maksu. Šobrīd situācija ir krasi mainījusies. Studentiem skolas ritms noris attālināti, līdz ar to iespējams atgriezties no īres mājokļiem vecāku mājās. Ārvalstu strādājošiem , robežu slēgšanas dēļ, vairs nav nepieciešami mājokļi ne īstermiņa īrei, ne arī ilgtermiņā, jo daļa atgriezusies savās dzimtajās vietās. Taču daļa no potenciālajiem īrniekiem pašreiz ir nogaidīšanas režīmā, tie vēlas pavērot, kā situācija attīstīsies tuvākajā nākotnē.
Pēdējās dienās mēs risinām jautājumus, kas saistās ar vairāku īrnieku lūgumiem samazināt īres maksu līdz brīdim , kamēr situācija valstī stabilizēsies. Sliktākajā gadījumā , ir īrnieki, kuri spiesti pamest mājokļus, zaudēdami savas darba vietas. Ir vairākas nozares, kurās bizness ir “nogriezts kā ar nazi” , tas ir apstājies un šī iemesla dēļ ir jārod risinājums starp abām pusēm – īrnieku un izīrētāju.
Paredzam, ka īres tirgū parādīsies mājokļi, kas līdz šim tika izīrēti īstermiņā (air bnb, booking u.c). Šo papildus platību pieplūdums tirgū arī radīs īres cenu samazinājumu.

Ko iesakām

Jebkurā gadījumā, mūsu ieteikums mājokļu īpašniekiem ir nākt pretī saviem īrniekiem, ja tie ilgstoši nesuši Jums ienākumus, rūpīgi izturējušies pret Jūsu īpašumu un , galvenais, rūpīgi veikuši līdz šim tekošos maksājumus. Ne pirmā ,ne pēdējā krīze , ko pārdzīvojam. Cilvēcīgi un cieņpilni izturoties vienam pret otru, pārvarēsim arī šo!

Ja gadījumā esat nonācis situācijā, kad Jums jāmekle jauni īrnieki, šeit noderīgi padomi, kā izvēlēties labāko īrnieku.

Ja Jums rodas nepieciešamība pēc profesionālas konsultācijas vai palīdzības ar izīrēšanu saistītos jautājumos, droši sazinieties ar mums personīgi.
Mūsu 20 gadus pieredze nekustamo īpašumu nozarē, ļauj teikt, ka spējam izraudzīties piemērotākos īrniekus saviem klientiem, ņemot vērā pieredzē balstītās zināšanas. Vairāk par īres/nomas pakalpojumu, varat uzzināt šeit.

Dalies:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Citi jaunumi

īpašumtiesības

ĪPAŠUMTIESĪBU SAKĀRTOŠANA

Īpašumtiesības, to sakārtošana – pacietība un laiks, ar ko vajadzēs apbruņoties, lai savestu kārtībā nepieciešamās formalitātes.