ĪPAŠUMA IEGĀDE ar NESAKĀRTOTIEM DOKUMENTIEM

Īpašuma iegāde. Padomi pircējiem, kas nolēmuši iegādāties īpašumu ar nesakārtotiem dokumentiem. Pamatlietas, kas jānoskaidro dažādos gadījumos.

Ir daļa pārdevēju, kuri uzskata – ja reiz viņi iegādājušies nesakārtotu īpašumu no iepriekšējā saimnieka, tad arī uz viņiem īpašuma lietu sakārtošana neattiecas. Tas, protams, ir maldīgs uzskats. Taču , ja reiz Jums tā ir gadījies, ka kārotajam mājoklim:
– ir veiktas pārbūves, vai
– zemes gabals, kuru vēlaties iegādāties vēl nav atdalīts, kā atsevišķa zemes vienība
– vai arī īpašums, kur ēka ir uzbūvēta/pārbūvēta, bet nav nodota ekspluatācijā, tad pirms pieņemt lēmumu par īpašuma iegādi, iesakām Jums sākt ar visu pieejamo dokumentu pārbaudīšanu.

1. Ekspluatācijā nenodota māja.

Sāciet ar to, ka noskaidrojiet, kādi dokumenti ir esošajam īpašniekam par konkrēto objektu. Ja projekts ir saskaņots, ar derīgu būvatļauju un atbilst faktiskajam stāvoklim dabā, tad, protams, nodošanas process aizņems mazāk laika, nekā tad, ja būs atkāpes no sākotnējā projekta, kas nav saskaņotas.
Pamatlietas, kas jānoskaidro:
• vai ir saskaņots projekts, kas atbilst faktiskajai situācijai dabā.
• ja ir izmaiņas no sākotnējā projekta, vai tās ir saskaņotas, ja gadījumā ir neatbilstības, tad jārēķinās ar izmaksām, lai veiktu projektā izmaiņas.
• vai ir veikta kadastrālā uzmērīšana
• vai ir izpildmērījumu plāns
• vai ir elektroinstalācijas pārbaudes dokumentācija
• tehnisko noteikumu izsniedzēju atzinums par inženiertīklu gatavību ekspluatācijai.

2. Nav saskaņotas/legalizētas pārbūves dzīvokļos.

Noskaidrojiet cik viegli vai sarežģīti konkrētā pārbūve ir legalizējama. Vannas istabas apvienošana ar tualeti ir salīdzinoši vienkārša pārbūve, kuru arī būs vieglāk legalizēt. Ir pārbūves dzīvokļos, kur būs nepieciešama 100% visas ēkas īpašnieku piekrišana, piemēram, koplietošanas telpu pievienošanai dzīvoklim. Vēl papildus te rodas jautājums – vai visi ēkas īpašnieki piekritīs tam, jo pastāv varbūtība, ka kāds principa pēc nepiekrīt.
Ir zināmi gadījumi, kad īpašnieks, šī iemesla dēļ nevar saskaņot vēlamo pārbūvi pat pirms būvdarbu uzsākšanas, lai arī ir visi nepieciešamie aprēķini, tehniskie risinājumi par konstrukciju izbūvi un to drošību, taču atrodas viens no mājas īpašniekiem, kas parbūvēm nepiekrīt.

3. Nav sadalīts zemes gabals.

Lielākā daļa pašvaldību, realizējot detālplānojumu, neļauj atdalīt jaunas zemes vienības, kamēr nav izbūvētas komunikācijas un ielas. Šeit būtu jānoskaidro, kāda ir patreizējā situācija ar komunikāciju un ielu projektiem. Vai tie ir izstrādāti, vai ir nepieciešamie saskaņojumi. Jānoskaidro arī, kad ir plānots tos sākt izbūvēt. Ar kādām papildus izmaksām jārēķinās pēc iegādes, lai tiktu izbūvēta visa nepieciešamā infrastruktūra. Nesadalītiem īpašumiem, kur tiek pirkta domājamā daļa, cena, protams, ir pievilcīgāka, bet jāsaprot arī tas, ka visas infrastruktūras izbūve aizņems zināmu laiku. Kā pieredze rāda, tas var aizņemt pat gadu un vairāk, līdz tiek izbūvētas visas komunikācijas un ielas, tad tās tiek pieņemtas ekspluatācijā un tikai pēcāk var veikt jaunu zemes vienības atdalīšanu.

Ja Jums šķiet, ka īpašumtiesību sakārtošana ir kā maldīšanās labirintā – esam šeit, lai palīdzētu.

Mūsu 20 gadu pieredze nekustamo īpašumu jomā, no kuriem 10 gadi aizvadīti nozarē Valsts sektorā, ļauj apgalvot, ka spējam palīdzēt un atrisināt saviem klientiem jau sen ieilgušas, nesakārtotas īpašumu lietas. Vairāk par pakalpojumu uzziniet šeit vai sazinieties ar mums personīgi.

 

04.2020.

Dalies:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Citi jaunumi

īpašuma iegāde, Приобретение имущества,

ĪPAŠUMA IEGĀDE ar NESAKĀRTOTIEM DOKUMENTIEM

Īpašuma iegāde. Padomi pircējiem, kas nolēmuši iegādāties īpašumu ar nesakārtotiem dokumentiem. Pamatlietas, kas jānoskaidro dažādos gadījumos. Ir daļa pārdevēju, kuri uzskata – ja reiz viņi

īpašumtiesības

ĪPAŠUMTIESĪBU SAKĀRTOŠANA

Īpašumtiesības, to sakārtošana – pacietība un laiks, ar ko vajadzēs apbruņoties, lai savestu kārtībā nepieciešamās formalitātes.